Ян Валетов (bither) wrote,
Ян Валетов
bither

Винница

О событиях в Виннице
Я не знаю, чем закончится этот конфликт, я не берусь определить, какая из сторон более не права в этой ситуации.
Являясь противником норм прямой народной демократии, всяческих люстраций мусорного типа и прочей псевдодемократической чуши, я хочу спросить - почему людям, которые могут по закону присутствовать на заседании облрады и подавшим заявку на это в установленном порядке, было отказано?
Почему в результате к гражданам Украины, жителям Винницы была применена сила? О каком, черт побери, сепаратизме, В ВИННИЦЕ!!!! идет речь? Какие агенты ФСБ? Кто там в Виннице и в Киеве с дуба упал?
Я размещаю материалы подготовленные винницкими активистами для того, чтобы в сети существовала альтернативная властной точка зрения. На мой взгляд, люди, которых называют сепаратистами и агентами Москвы, имеют право обнародовать свою точку зрения.
Я хочу, чтобы с этой точкой зрения познакомились Арсен Аваков (Arsen Avakov), Borys Filatov, Borislav Bereza, Юрій Береза (Yra Bereza), Oleksandr Kramarenko, Alexandr Kochetkov, Александр Данковский, Александр Курбатов, Inna Lysak, не потому, что я уверен в правоте винницких активистов, а потому, что одна из задач власти, депутатского корпуса и журналистов, знать и выслушивать альтернативную точку зрения. Потому, что если это была революция достоинства, то каждый в праве защищать это свое достоинство. Да, в рамках закона. Да, без экстремизма. Но обязательно без навешивания ярлыков, применения силы и прочих прелестей прежнего режима.

Про ситуацію на Вінниччині
26 лютого 2014 року відбулася сесія Вінницької обласної ради 6-го скликання, на якій депутати проголосували за припинення повноважень регіонала Сергія Татусяка та недовіру голові Вінницької ОДА Іванові Мовчану.
На цій же сесії депутати проголосували за обрання головою облради висуванця Майдану - Сергія Свитка.
Цю сесію супроводжував масштабний мітинг громадян, які прийшли підтримати Сергія Свитка.
Вінничани залишилися задоволеними, і називають нинішнього голову обласної Ради «людиною від Майдану», оскільки тоді депутати прислухалися до голосу народу.
2 березня 2014 виконувач обов'язків президента України Олександр Турчинов звільнив з посади голови Вінницької ОДА Івана Мовчана та призначив Анатолія Олійника.
Колізії у відноснинах між Анатолієм Олійником та Сергієм Свитком почались після того, як голова Вінницької облради започаткував процедуру громадських обговорень претендентів на посади керівників комунальних закладів Вінничини. Після закінчення контрактів головних лікарів лікарень обласного підпорядкування було оголошено конкурс на заміщення посад та проведені громдаське обговорення кандидатів. В подальшому ці кандидати були розглянуті в постійних комісіях обласної ради у відкритому режимі з присутністю громадськості. Частина затверджених кандидатур була проголосована на сесії обласної ради. Однак, вже після сесії частина звільнених керівників почали подавати судові позови задля поновлення на своїх посадах, а також з метою визнання дій голови обласної ради Сергія Свитка такими, що не відповідають закону. Найбільш гучні випадки були повязані з керівниками таких комунальних закладів як: Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня (Т.І. Антонець – яка була головою фракції партії регіонів у Вінницькій обласній раді), обласне бюро судово-медичної експертизи (В.Т.Воронов) та обласна МСЕК (В.Власюк).
Протягом останнього півріччя Сергій Свитко озвучував та писав звернення в прокуратуру Вінницької області з приводу корупційних схем, пов’язаних з незаконним наданням і передачею у власність землі, сумнівної діяльності керівників комунальних закладів тощо. Обласна прокуратура не проводила адекватних дій, тому Сергій Свитко неодноразово звертався також і до Генеральної прокуратури України з вимогою провести розслідування – однак безрезультатно.
Після судових рішень депутати обласної ради повинні були затвердити на сесії розпорядження голови обласної ради Сергія Свитка про призначення нових керівників комунальних закладів Вінниччини.
23.09.14 окремі депутати обласної ради зірвали засідання постійних комісій щодо розгляду кандидатур на посади керівників комунальних закладів – цим самим не дали можливості підготувати проведення наступного сесійного засідання.
26.09.14 відбулась прес-конференція Сергія Свитка в звязку з відмовою більшості депутатів та голови ВОДА Анатолія Олійника розпочати роботу президії.
27.10.14 за підтримки виконавчої влади (діями заступника директора департаменту охорони здоров'я ВОДА) відбулось, фактично, рейдерське захоплення комунального закладу обласної ради - МСЕК.
14.11.14 депутатська більшість зірвала засідання - на сесію з’явилось 40 депутатів з 67-ми, які необхідні для прийняття рішення. На даній сесії мали розглядатись вищезазначені кадрові та важливі бюджетні питання.
Протягом усього періоду роботи голови обласної ради Сергія Свитка громадяни Вінницької області мали можливість вільно відвідувати засідання обласної ради.
На даний момент обласна рада складається з наступних фракцій:
1. «Єдність Вінничини» - 18 чол (до якої входив О.Порошенко), Голова ВОДА Анатолій Олійник до призначення на дану посаду був головою Томашпільської районної ради, депутатом фракції Єдність.
2. Також існує група «Совість України», до якої входить Коровій Валерій (що обіймає посаду заступника міського голови м.Вінниця ). Колишній мер Вінниці - Гройсман В.Б в свій час балотувався в міську раду м.Вінниці по списках партії «Совість України».
3. «Батьківщина» - 22 чол
4. Позафракційні - 91 чол.
! !! Одіозна особа – депутат облради, керівник групи радників голови ВОДА депутат Роман Аксельрод, раніше заступник минулого губернатора Миколи Джиги ( Партія Регіонів) та сам був членом Партії Регіонів.
Більшість в обласній раді на даний момент сформована з депутатів пропрезидентських фракцій та груп : Совість, Єдність, а також при залученні позафракційних депутатів – колишніх членів фракції Партії Региіонів та Фронту Змін.
Сукупність дій Сергія Свитка руйнувала схеми розподілу коштів областного бюджету, що затверджувались рішеннями обласної ради та виконувались ВОДА.
Через активну антикорупційну позицію Сергія Свитка вищезазначена більшість обласної ради зібрала підписи (68 депутатів) за винесення на сесію питання про дострокове припинення повноважень голови облради. При наявності даних підписів Сергій Свитко був змушений згідно регламенту скликати сесію обласної ради.
Сесію було призначено на 6.12.14, про що відповідно було опубліковано на сайті обласної ради.
Свідомі громадяни Вінниччини вирішили прийти на дане засідання з метою громадського контролю за прийняттям рішень депутатами обласної ради. Також заздалегідь голові обласної ради були надані списки громадян та членів громадських організацій для погодження їх присутності на засіданні облради.
Однак, ранком 6.12.14 року перед входом в обласну раду було заздалегідь вишикувано півкільцем 5 шеренг у складі: співробітників міліції, бійців батальйону «Вінниця», підрозділ спецпризначення «Ягуар», приватної охоронної фірми «Гепард» та хлопці спортивної статури (так звані «тітушки»), що стояли найближче до мітингувальників. Всередину до будівлі Вінницької ОДА кордони правоохоронців та невідомих людей пропускали лише депутатів облради та акредитовані провладні ЗМІ.
Тому громадські активісти почали проводити перемовини з метою допустити до сесії невелику групу зі складу активістів. Тим часом активні громадяни здійснили спробу пройти в ОДА, на що отримали удари кийками та застосування сльозогінного газу. В результаті сутичок зявились постраждалі з обох сторін.
Тим часом в сесійній залі було запропоновано перенести питання №26 (про припинення повноважень С.Свитка) на №1, але при голосуванні за дане питання «провладно-регіоналівській» більшості не вистачило потрібної кількості голосів. Через деякий час депутати почали покидати приміщення облради через чорний хід. Сесія не відбулась. В цей час люди, відтіснивши ряди правоохоронців, які розступилися, дісталися дверей, розбили скло, відкрили двері з середини та почали заходити всередину приміщення. В кабінет голови ВОДА А.Олійника було принесено сміттєвий бак. В сесійній залі громадяни провели Народне Віче з вимогами: звільнення осіб, причетних до порушення конституційних прав громадян щодо можливості присутності на сесії, а саме: звільнити голову ВОДА А.Олійника, керівника УМВСУ у Вінницькій області – І.Моренця, прокурора Вінницької області В.Соколового. Після цього люди покинули приміщення ОДА. Тому об»єктивно захоплення приміщення, фактично, не було.
Цього ж вечора очільник ВОДА А. Олійник на своїй офіційній сторінці у ФБ оголосив, що приміщення було захоплене «підготовленими групами озброєних бойовиків», що не відповідає істині, а також вимагав звільнити вже звільнене раніше приміщення. Дану тезу почали активно розповсюджувати місцеві ЗМІ.
7.12.14 у Вінниці відбувся мітинг- Народне Віче на площі Театральній, на якому обговорювались варіанти подання Президенту України кандидатур на посаду голови ОДА. Представниками «Свободи» був запропонований голова обласного осередку ВО «Свобода» екс-народний депутат - О.Фурман. Віче проголосувало за те, щоб Рада Майдану Вінничини розглянула кандидатуру О.Фурмана як можливого кандидата на подання Президенту для призначення його головою ВОДА.
Після цього в місцевих ЗМІ почалась активна кампанія з дискредитації Ради Майдану Вінниччини – в публікаціях стали з»являтись тексти із згадуванням «ВІнницької народної республіки», «народного губернатора», «сепаратистів» тощо.
8.12.14. Були телефонні дзвінки про «замінування» міської та обласної рад. Співробітників евакуювали та спрямували на Театральну площу, де було проведено мітинг «проти сепаратизму» та прийнято відповідну резолюцію. Ввечері цього ж дня було заарештовано активіста Юрія Павленка ( Хорта) , проведено суд та винесено ухвалу про 60 днів утримання під вартою за хуліганство.
Того ж 8.12.14р. до Вінниці приїхав нардеп С.Мельничук аби вивчити ситуацію. Робоча група, створена за його ініціативи, затвердила текст звернення до Президента та ВРУ щодо ситуації у ВІнниці з пропозиціями дати правову оцінку діям правоохоронних органів та розглянути відповідність займаним посадам голови ВОДА А. Олійника, начальника УМВСУ у Вінницькій області І.Моренця.
9.12.14 Вінницька міська рада проголосувала звернення Президенту, що дублює текст резолюції мітингу.

Вот репортаж Громадского ТВ:
https://www.youtube.com/watch?v=bj5thGt9BmA
Вот статья одной из активисток на ХайВэйе
http://h.ua/story/412377

Я не хочу даже предполагать, какие именно политические силы задействованы и какие цели преследуются. Кто влиятельный мог дать отмашку на применение силы? Кто борется за место на "полянке"? Это второй или даже третий вопрос.
Главный вопрос в том, будут ли действовать у нас в стране принципы демократии или нас ждут новые разгоны студентов 30 ноября? А мы все знаем, чем такие разгоны заканчиваются для власти.

Вопрос к винничанам: это правда, что вокруг города строятся блокпосты с целью не допустить в город автомайдановцев и представителей общественности на субботу?
И вопрос к власти: почему молчит Президент, для которого этот город, мягко говоря, не чужой?
Tags: Винница, демократия, конфликт, политика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Нормандия. Накануне

  Чтобы долго не размазывать белую кашу по чистой тарелке... Мир сегодня нужен нашей стране не меньше, чем в 14 году. Можно сколько угодно рассказывать…

 • Секс в Верховной раде.

  Мой материал в Фокусе. О вызове блядей господином бывшим консулом в Турции. Основательно почистили по лексике, убрали перчинку. "Этот "зашквар" не…

 • Читать или не читать...

  Сколько я себя помню – все время читаю. Я понимаю, нынче не модно. Нынче модно не читать. Целый член правительства говорит: не читайте книги!…

promo bither april 25, 2012 17:23 3
Buy for 200 tokens
Промо-блок свободен! :-) Пользуйтесь случаем!
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 109 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

Recent Posts from This Journal

 • Нормандия. Накануне

  Чтобы долго не размазывать белую кашу по чистой тарелке... Мир сегодня нужен нашей стране не меньше, чем в 14 году. Можно сколько угодно рассказывать…

 • Секс в Верховной раде.

  Мой материал в Фокусе. О вызове блядей господином бывшим консулом в Турции. Основательно почистили по лексике, убрали перчинку. "Этот "зашквар" не…

 • Читать или не читать...

  Сколько я себя помню – все время читаю. Я понимаю, нынче не модно. Нынче модно не читать. Целый член правительства говорит: не читайте книги!…