?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Винница

О событиях в Виннице
Я не знаю, чем закончится этот конфликт, я не берусь определить, какая из сторон более не права в этой ситуации.
Являясь противником норм прямой народной демократии, всяческих люстраций мусорного типа и прочей псевдодемократической чуши, я хочу спросить - почему людям, которые могут по закону присутствовать на заседании облрады и подавшим заявку на это в установленном порядке, было отказано?
Почему в результате к гражданам Украины, жителям Винницы была применена сила? О каком, черт побери, сепаратизме, В ВИННИЦЕ!!!! идет речь? Какие агенты ФСБ? Кто там в Виннице и в Киеве с дуба упал?
Я размещаю материалы подготовленные винницкими активистами для того, чтобы в сети существовала альтернативная властной точка зрения. На мой взгляд, люди, которых называют сепаратистами и агентами Москвы, имеют право обнародовать свою точку зрения.
Я хочу, чтобы с этой точкой зрения познакомились Арсен Аваков (Arsen Avakov), Borys Filatov, Borislav Bereza, Юрій Береза (Yra Bereza), Oleksandr Kramarenko, Alexandr Kochetkov, Александр Данковский, Александр Курбатов, Inna Lysak, не потому, что я уверен в правоте винницких активистов, а потому, что одна из задач власти, депутатского корпуса и журналистов, знать и выслушивать альтернативную точку зрения. Потому, что если это была революция достоинства, то каждый в праве защищать это свое достоинство. Да, в рамках закона. Да, без экстремизма. Но обязательно без навешивания ярлыков, применения силы и прочих прелестей прежнего режима.

Про ситуацію на Вінниччині
26 лютого 2014 року відбулася сесія Вінницької обласної ради 6-го скликання, на якій депутати проголосували за припинення повноважень регіонала Сергія Татусяка та недовіру голові Вінницької ОДА Іванові Мовчану.
На цій же сесії депутати проголосували за обрання головою облради висуванця Майдану - Сергія Свитка.
Цю сесію супроводжував масштабний мітинг громадян, які прийшли підтримати Сергія Свитка.
Вінничани залишилися задоволеними, і називають нинішнього голову обласної Ради «людиною від Майдану», оскільки тоді депутати прислухалися до голосу народу.
2 березня 2014 виконувач обов'язків президента України Олександр Турчинов звільнив з посади голови Вінницької ОДА Івана Мовчана та призначив Анатолія Олійника.
Колізії у відноснинах між Анатолієм Олійником та Сергієм Свитком почались після того, як голова Вінницької облради започаткував процедуру громадських обговорень претендентів на посади керівників комунальних закладів Вінничини. Після закінчення контрактів головних лікарів лікарень обласного підпорядкування було оголошено конкурс на заміщення посад та проведені громдаське обговорення кандидатів. В подальшому ці кандидати були розглянуті в постійних комісіях обласної ради у відкритому режимі з присутністю громадськості. Частина затверджених кандидатур була проголосована на сесії обласної ради. Однак, вже після сесії частина звільнених керівників почали подавати судові позови задля поновлення на своїх посадах, а також з метою визнання дій голови обласної ради Сергія Свитка такими, що не відповідають закону. Найбільш гучні випадки були повязані з керівниками таких комунальних закладів як: Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня (Т.І. Антонець – яка була головою фракції партії регіонів у Вінницькій обласній раді), обласне бюро судово-медичної експертизи (В.Т.Воронов) та обласна МСЕК (В.Власюк).
Протягом останнього півріччя Сергій Свитко озвучував та писав звернення в прокуратуру Вінницької області з приводу корупційних схем, пов’язаних з незаконним наданням і передачею у власність землі, сумнівної діяльності керівників комунальних закладів тощо. Обласна прокуратура не проводила адекватних дій, тому Сергій Свитко неодноразово звертався також і до Генеральної прокуратури України з вимогою провести розслідування – однак безрезультатно.
Після судових рішень депутати обласної ради повинні були затвердити на сесії розпорядження голови обласної ради Сергія Свитка про призначення нових керівників комунальних закладів Вінниччини.
23.09.14 окремі депутати обласної ради зірвали засідання постійних комісій щодо розгляду кандидатур на посади керівників комунальних закладів – цим самим не дали можливості підготувати проведення наступного сесійного засідання.
26.09.14 відбулась прес-конференція Сергія Свитка в звязку з відмовою більшості депутатів та голови ВОДА Анатолія Олійника розпочати роботу президії.
27.10.14 за підтримки виконавчої влади (діями заступника директора департаменту охорони здоров'я ВОДА) відбулось, фактично, рейдерське захоплення комунального закладу обласної ради - МСЕК.
14.11.14 депутатська більшість зірвала засідання - на сесію з’явилось 40 депутатів з 67-ми, які необхідні для прийняття рішення. На даній сесії мали розглядатись вищезазначені кадрові та важливі бюджетні питання.
Протягом усього періоду роботи голови обласної ради Сергія Свитка громадяни Вінницької області мали можливість вільно відвідувати засідання обласної ради.
На даний момент обласна рада складається з наступних фракцій:
1. «Єдність Вінничини» - 18 чол (до якої входив О.Порошенко), Голова ВОДА Анатолій Олійник до призначення на дану посаду був головою Томашпільської районної ради, депутатом фракції Єдність.
2. Також існує група «Совість України», до якої входить Коровій Валерій (що обіймає посаду заступника міського голови м.Вінниця ). Колишній мер Вінниці - Гройсман В.Б в свій час балотувався в міську раду м.Вінниці по списках партії «Совість України».
3. «Батьківщина» - 22 чол
4. Позафракційні - 91 чол.
! !! Одіозна особа – депутат облради, керівник групи радників голови ВОДА депутат Роман Аксельрод, раніше заступник минулого губернатора Миколи Джиги ( Партія Регіонів) та сам був членом Партії Регіонів.
Більшість в обласній раді на даний момент сформована з депутатів пропрезидентських фракцій та груп : Совість, Єдність, а також при залученні позафракційних депутатів – колишніх членів фракції Партії Региіонів та Фронту Змін.
Сукупність дій Сергія Свитка руйнувала схеми розподілу коштів областного бюджету, що затверджувались рішеннями обласної ради та виконувались ВОДА.
Через активну антикорупційну позицію Сергія Свитка вищезазначена більшість обласної ради зібрала підписи (68 депутатів) за винесення на сесію питання про дострокове припинення повноважень голови облради. При наявності даних підписів Сергій Свитко був змушений згідно регламенту скликати сесію обласної ради.
Сесію було призначено на 6.12.14, про що відповідно було опубліковано на сайті обласної ради.
Свідомі громадяни Вінниччини вирішили прийти на дане засідання з метою громадського контролю за прийняттям рішень депутатами обласної ради. Також заздалегідь голові обласної ради були надані списки громадян та членів громадських організацій для погодження їх присутності на засіданні облради.
Однак, ранком 6.12.14 року перед входом в обласну раду було заздалегідь вишикувано півкільцем 5 шеренг у складі: співробітників міліції, бійців батальйону «Вінниця», підрозділ спецпризначення «Ягуар», приватної охоронної фірми «Гепард» та хлопці спортивної статури (так звані «тітушки»), що стояли найближче до мітингувальників. Всередину до будівлі Вінницької ОДА кордони правоохоронців та невідомих людей пропускали лише депутатів облради та акредитовані провладні ЗМІ.
Тому громадські активісти почали проводити перемовини з метою допустити до сесії невелику групу зі складу активістів. Тим часом активні громадяни здійснили спробу пройти в ОДА, на що отримали удари кийками та застосування сльозогінного газу. В результаті сутичок зявились постраждалі з обох сторін.
Тим часом в сесійній залі було запропоновано перенести питання №26 (про припинення повноважень С.Свитка) на №1, але при голосуванні за дане питання «провладно-регіоналівській» більшості не вистачило потрібної кількості голосів. Через деякий час депутати почали покидати приміщення облради через чорний хід. Сесія не відбулась. В цей час люди, відтіснивши ряди правоохоронців, які розступилися, дісталися дверей, розбили скло, відкрили двері з середини та почали заходити всередину приміщення. В кабінет голови ВОДА А.Олійника було принесено сміттєвий бак. В сесійній залі громадяни провели Народне Віче з вимогами: звільнення осіб, причетних до порушення конституційних прав громадян щодо можливості присутності на сесії, а саме: звільнити голову ВОДА А.Олійника, керівника УМВСУ у Вінницькій області – І.Моренця, прокурора Вінницької області В.Соколового. Після цього люди покинули приміщення ОДА. Тому об»єктивно захоплення приміщення, фактично, не було.
Цього ж вечора очільник ВОДА А. Олійник на своїй офіційній сторінці у ФБ оголосив, що приміщення було захоплене «підготовленими групами озброєних бойовиків», що не відповідає істині, а також вимагав звільнити вже звільнене раніше приміщення. Дану тезу почали активно розповсюджувати місцеві ЗМІ.
7.12.14 у Вінниці відбувся мітинг- Народне Віче на площі Театральній, на якому обговорювались варіанти подання Президенту України кандидатур на посаду голови ОДА. Представниками «Свободи» був запропонований голова обласного осередку ВО «Свобода» екс-народний депутат - О.Фурман. Віче проголосувало за те, щоб Рада Майдану Вінничини розглянула кандидатуру О.Фурмана як можливого кандидата на подання Президенту для призначення його головою ВОДА.
Після цього в місцевих ЗМІ почалась активна кампанія з дискредитації Ради Майдану Вінниччини – в публікаціях стали з»являтись тексти із згадуванням «ВІнницької народної республіки», «народного губернатора», «сепаратистів» тощо.
8.12.14. Були телефонні дзвінки про «замінування» міської та обласної рад. Співробітників евакуювали та спрямували на Театральну площу, де було проведено мітинг «проти сепаратизму» та прийнято відповідну резолюцію. Ввечері цього ж дня було заарештовано активіста Юрія Павленка ( Хорта) , проведено суд та винесено ухвалу про 60 днів утримання під вартою за хуліганство.
Того ж 8.12.14р. до Вінниці приїхав нардеп С.Мельничук аби вивчити ситуацію. Робоча група, створена за його ініціативи, затвердила текст звернення до Президента та ВРУ щодо ситуації у ВІнниці з пропозиціями дати правову оцінку діям правоохоронних органів та розглянути відповідність займаним посадам голови ВОДА А. Олійника, начальника УМВСУ у Вінницькій області І.Моренця.
9.12.14 Вінницька міська рада проголосувала звернення Президенту, що дублює текст резолюції мітингу.

Вот репортаж Громадского ТВ:
https://www.youtube.com/watch?v=bj5thGt9BmA
Вот статья одной из активисток на ХайВэйе
http://h.ua/story/412377

Я не хочу даже предполагать, какие именно политические силы задействованы и какие цели преследуются. Кто влиятельный мог дать отмашку на применение силы? Кто борется за место на "полянке"? Это второй или даже третий вопрос.
Главный вопрос в том, будут ли действовать у нас в стране принципы демократии или нас ждут новые разгоны студентов 30 ноября? А мы все знаем, чем такие разгоны заканчиваются для власти.

Вопрос к винничанам: это правда, что вокруг города строятся блокпосты с целью не допустить в город автомайдановцев и представителей общественности на субботу?
И вопрос к власти: почему молчит Президент, для которого этот город, мягко говоря, не чужой?
promo bither апрель 25, 2012 17:23 3
Buy for 200 tokens
Промо-блок свободен! :-) Пользуйтесь случаем!

Comments

( 109 comments — Leave a comment )
Page 1 of 2
<<[1] [2] >>
(Deleted comment)
ЛиситцЪ Йа
Dec. 11th, 2014 09:36 am (UTC)
Плюсану.
А кто ещё-то?
Они. Некому больше.
(no subject) - mad_mortigen - Dec. 11th, 2014 11:11 pm (UTC) - Expand
Да. Нечего тут. - jim_garrison - Dec. 11th, 2014 10:23 am (UTC) - Expand
nadkin_muzh
Dec. 11th, 2014 09:34 am (UTC)
А про события в Запорожье?
ЛиситцЪ Йа
Dec. 11th, 2014 09:37 am (UTC)
Ай, тоже они. Это же понятно. Агенты эти самые. ФСБэшныи.
(no subject) - nadkin_muzh - Dec. 11th, 2014 09:40 am (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 09:41 am (UTC) - Expand
(no subject) - nadkin_muzh - Dec. 11th, 2014 09:43 am (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 09:44 am (UTC) - Expand
(no subject) - nadkin_muzh - Dec. 11th, 2014 09:48 am (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 09:51 am (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Dec. 11th, 2014 10:03 am (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 10:32 am (UTC) - Expand
(no subject) - buck_sleezy - Dec. 11th, 2014 10:41 am (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 11:14 am (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 11:33 am (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Dec. 11th, 2014 11:40 am (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 11:45 am (UTC) - Expand
(no subject) - kiv11111 - Dec. 11th, 2014 11:59 am (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 12:01 pm (UTC) - Expand
(no subject) - kiv11111 - Dec. 11th, 2014 12:08 pm (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 12:11 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 12:13 pm (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 12:16 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 12:18 pm (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 12:19 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 01:01 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Menedemua - Dec. 11th, 2014 02:14 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 02:16 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Menedemua - Dec. 11th, 2014 02:31 pm (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 02:31 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 02:42 pm (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 02:47 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 03:51 pm (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 04:08 pm (UTC) - Expand
(no subject) - firrein - Dec. 11th, 2014 01:19 pm (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 02:25 pm (UTC) - Expand
(no subject) - firrein - Dec. 11th, 2014 02:35 pm (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 02:39 pm (UTC) - Expand
(no subject) - firrein - Dec. 11th, 2014 02:43 pm (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 02:48 pm (UTC) - Expand
(no subject) - firrein - Dec. 11th, 2014 02:52 pm (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 02:55 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Михаил Пресняков - Dec. 11th, 2014 06:49 pm (UTC) - Expand
toropyggka
Dec. 11th, 2014 09:38 am (UTC)
Вообще непонятно, чем Порошенко занимается.
Такое впечатление, что под его патронатом януковщина расцветает с новыми силами.
chescot32
Dec. 11th, 2014 03:39 pm (UTC)
Можно подумать, их не предупреждали ещё год назад.
zloivinni
Dec. 11th, 2014 10:04 am (UTC)
Винница, потом Запорожье интересно какой город следующий. Судя по всему эта традиция в самом начале и каждый кипишь представляет определенная сила. А какова цель?
tanay2
Dec. 11th, 2014 10:29 am (UTC)
Одесса.
(no subject) - zloivinni - Dec. 11th, 2014 10:31 am (UTC) - Expand
(no subject) - tanay2 - Dec. 11th, 2014 01:28 pm (UTC) - Expand
raykow_wladimir
Dec. 11th, 2014 10:07 am (UTC)
sivsja
Dec. 11th, 2014 10:33 am (UTC)
а разве не все, кто не одобряет нынешнюю украинскую перемогу,-
агенты фсб?

ну или, на крайний, случай ватники?

неужто нет?
bpoliako
Dec. 11th, 2014 11:39 am (UTC)
Карасев утверждает, что события вВиннице - это результат бездействия власти, а не провокация.

А по-моему, если Карасев говорит что это не провокации, то это верный признак того, что это как раз провокация.
bpoliako
Dec. 11th, 2014 11:50 am (UTC)
Надо отдать МВД Парасюку, он порядок на ведёт http://www.pl.com.ua/?pid=61&artid=34693&ccatid=63
(no subject) - zhmerinka_citi - Dec. 11th, 2014 12:23 pm (UTC) - Expand
bpoliako
Dec. 11th, 2014 12:54 pm (UTC)
Аксельрод ПР-овец, его люстрировать надо.
Ответ На Бред
Dec. 11th, 2014 12:50 pm (UTC)
Скажите, а источник финансирования громадьского кто-то реально устанавливал? Известно, из чьего копытца пьют?
sivsja
Dec. 11th, 2014 01:00 pm (UTC)
да фсб с гру кругом
(no subject) - Ответ На Бред - Dec. 11th, 2014 01:03 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 01:07 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Dec. 11th, 2014 01:15 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 01:23 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Ответ На Бред - Dec. 11th, 2014 01:24 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 01:38 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bpoliako - Dec. 11th, 2014 01:51 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 01:57 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bpoliako - Dec. 11th, 2014 02:25 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 02:26 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bpoliako - Dec. 11th, 2014 02:31 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bpoliako - Dec. 11th, 2014 02:29 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 02:43 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bpoliako - Dec. 11th, 2014 04:01 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 04:11 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bpoliako - Dec. 11th, 2014 04:41 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 04:53 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bpoliako - Dec. 11th, 2014 05:01 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 05:03 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Dec. 11th, 2014 01:59 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 02:04 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Dec. 11th, 2014 02:22 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 02:23 pm (UTC) - Expand
(no subject) - ЛиситцЪ Йа - Dec. 11th, 2014 02:29 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Dec. 11th, 2014 04:59 pm (UTC) - Expand
(no subject) - pilartan - Dec. 11th, 2014 04:41 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Ответ На Бред - Dec. 12th, 2014 08:29 am (UTC) - Expand
(no subject) - pauluzzz - Dec. 11th, 2014 01:00 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Ответ На Бред - Dec. 11th, 2014 01:02 pm (UTC) - Expand
(no subject) - pauluzzz - Dec. 11th, 2014 01:03 pm (UTC) - Expand
(no subject) - ukroscope - Dec. 11th, 2014 03:17 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Menedemua - Dec. 11th, 2014 02:28 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Ответ На Бред - Dec. 11th, 2014 02:49 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Menedemua - Dec. 11th, 2014 04:28 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Ответ На Бред - Dec. 12th, 2014 07:03 am (UTC) - Expand
(no subject) - ukroscope - Dec. 11th, 2014 03:07 pm (UTC) - Expand
pauluzzz
Dec. 11th, 2014 12:53 pm (UTC)
Вопрос 1:
что такое демократия в понимании автора?
Если не важно, какие политич. силы задействованы, то где тут искать демократию, состязательных сторон же нет?

Вопрос 2:
если строятся блокпосты - то на каком основании строятся, не самозахват ли это земли?

В целом,
впечатление от ситуации: анархия - мать порядка


(no subject) - zhmerinka_citi - Dec. 11th, 2014 02:20 pm (UTC) - Expand
baida_grigor
Dec. 11th, 2014 12:55 pm (UTC)
Я за всеми событиями пристально не слежу, но имею к Вам вопрос)Ежели бы в оплоте демократии США протестанты действовали такими методами, как люди в Виннице, какие к ним меры воздействия были бы применены? Очень жесткие, жесткие или снисходительно-увещевательные?
Ответ На Бред
Dec. 11th, 2014 01:27 pm (UTC)

вопрос благородного дона заставил меня задумчиво улыбнуться и подмигнуть монитору
(no subject) - bpoliako - Dec. 11th, 2014 01:45 pm (UTC) - Expand
denmet
Dec. 11th, 2014 05:44 pm (UTC)
Знаю, что бывший мэр-бандит Жмеринки (райцентр Винн. обл.), заручившись поддержкой мусоров из Винницы, пытался этой весной захватить Жмеринский райсовет. Получили пи*дюлей от местных и уехали.
monkey_nick
Dec. 11th, 2014 06:15 pm (UTC)

Ян, Вы действительно думаете, что в унитарном государстве должны слушать глас каждого выдвиженца народных масс?
Может я чего-то не так понял, поскольку плохо розумию мову?

pikeilya61
Dec. 11th, 2014 06:43 pm (UTC)
"Являясь противником норм прямой народной демократии, всяческих люстраций мусорного типа и прочей псевдодемократической чуши..." - а как же непреходящие ценности Майдана, Ян? Вот объясните мне, почему одним можно, а другим нельзя... Должна же быть какая-то последовательность, иначе в конечном итоге хаос, беззаконие и отрицание цивилизации.
Page 1 of 2
<<[1] [2] >>
( 109 comments — Leave a comment )

Profile

bither
Ян Валетов

Latest Month

August 2019
S M T W T F S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek