?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Прекрасная статья Портникова.
Настоятельно рекомендую к прочтению и тем, кто согласен с тезисами, и тем, кто не согласен.

Російська влада остаточно знищила єдину в Москві – та й у всій Росії – Бібліотеку української літератури. Книжковий фонд бібліотеки, який збирався українською громадськістю Москви за підтримки друзів із України та усього світу, передається Бібліотеці іноземної літератури і стане частиною Центру слов’янських культур. Ніякого центру, ніякого його книжкового фонду поки що немає, - пише Віталій Портніков у своєму блозі на Радіо Свобода. Книги з української бібліотеки просто перевезуть з неї в інше місце, яке вже не буде називатися небезпечним словом "українська", не буде виглядати – хоча б умовно – як культурний заклад іншого народу, з мовою і культурою якого Росія веде справжню війну. І аж ніяк не гібридну.

Війна з Бібліотекою української літератури в Москві почалася задовго до того, як російські танки з’явилися в Криму і на Донбасі. Сама Бібліотека української літератури з’явилася під час перебудови, коли зникло багато заборон. І вона була не державною, не міською, а саме народною ініціативою. Але коли російська влада зрозуміла, що Україна дійсно відроджується, стала робити все можливе, щоб цьому перешкодити. Щоб довести, що "ми один народ". А для цього потрібно, перш за все, знищити все те, що складає культурну унікальність українського народу. Яка в такому випадку українська бібліотека в центрі Москви?

Мета імперії – знищити Україну, позбавляючи її мови

Це ми можемо до хрипоти сперечатися між собою, що саме визначає українського патріота, яке значення в його світовідчутті грає рідна мова і чи потрібно за часів економічної кризи дискутувати про мову. А в імперії ніяких сумнівів немає: для того, щоб не було ніякої України, потрібно позбавити її мови. Для того, щоб українець забув про свою Батьківщину, він повинен говорити виключно мовою сусідньої народу. У Росії ніколи не було українських шкіл – не дивлячись на мільйони етнічних українців, які проживають в цій країні. Тут ніколи не було вищої освіти українською мовою. Ніколи не було українських телеканалів і радіостанцій, навіть радіопередач (за винятком однієї, яку автор цих рядків створив у ті ж 90-і роки на радіо "Ехо Москви"). Культурні організації українців з’явилися тільки у 90-і роки й постійно перебувають під тиском влади. А тепер після довгої боротьби закривають і єдину українську бібліотеку Росії. Просто порівняйте цю ситуацію української мови в Росії із ситуацією російської мови в Україні – і з легким серцем плюньте в обличчя тому, хто буде розповідати вам про мовну "дискримінацію" в Українській державі.
На противагу тому, чого в Росії не було, ми можемо згадати, що в ній завжди було. А була – відверта зневага до української мови, яку за рівнем хамства можна порівняти хіба що зі зневагою до білоруської. І ця зневага виходила аж ніяк не тільки від імператорів, які видавали свої підлі укази. Віссаріон Бєлінський, один із кращих російських літературних критиків, радив Тарасові Шевченку перестати писати "мужицьким діалектом". Так в літературні салони Москви і Петербурга приходило презирство до української мови, впевненість у тому, що на цьому "сільському діалекті" не можна створити нічого, що варто було б уваги. А якщо так – навіщо на цьому діалекті розмовляти? Чи не краще допомогти "мужикам" заговорити "правильно"?

Все це було брехнею. Українська мова ніколи не була виключно мовою села – але імперія зробила все можливе, щоб вона такою стала. Вона створила умови для зникнення цієї мови в містах, вона вигнала її до сіл, вона зв’язала мову і комплекс меншовартості в єдине цивілізаційне поняття. Якщо вже за радянських часів вона дозволяла українській мови прийти до міста – то тільки за допомогою сили, наказів і розпоряджень, тільки в ролі зброї більшовицької ідеології. Так що коли імперія починала знову виганяти українську мову з українських міст, багато хто з полегшенням зітхав.

Імперія домоглася очевидних успіхів – їх не можна заперечувати. На території, яку вона оголосила своєю, української мови просто немає – і умов для її відродження теж немає. Немає навіть на традиційних територіях розселення українців, які стали частиною Російської Федерації. Там вже давно не дискутують про те, якою мовою розмовляти – своєю або чужою. Там розмовляють російською.

Єдиною територією, на якій українська мова може зберегтися і розвиватися, є Україна. Русифікована Україна, в якій століттями створювалися умови комфортної відмови від рідної мови. Україна, в якій людина з маленького міста чи села, що переїжджала до індустріального центру, повинна була насамперед навчитися говорити "по-людськи" – інакше засміють. Україна, в якій повинні були зникнути українці. Але вони не зникли.
Саме тому імперським умовам знищення і спрощення української мови ми повинні протиставити умови її відродження. І мова йде не тільки про державні рішення. Держава – ніщо без народу. Російський народ підтримував шовіністичні зусилля своєї імперії, був носієм русифікації – і саме тому Росія домоглася такого вбивчого успіху. Саме тому українська мова стала мовою "аборигенів" у своїй власній країні.

Російськомовні патріоти, оцініть небезпеку для України. Допоможіть дітям та онукам

Я не вірю в силу наказу. Я прекрасно розумію, що людину не можна просто змусити говорити мовою, якою вона не володіє. Я не сумніваюся, що серед російськомовних громадян Української держави переважна більшість – це патріоти України. Саме тому я вірю в силу людини, в силу патріотизму і любові до своєї країни. Просто маєте оцінити рівень небезпеки. Просто зрозумійте, що імперія – нахабна, брехлива, кривава – воює не тільки з вашою країною, а й з українською мовою.

Якщо ви російськомовний патріот України і ніколи не розмовляли українською – почніть вивчати мову країни, в якій живете. Якщо ви не вважаєте, що досягнете успіху – створіть умови для того, щоб цю мову знали, щоб нею спілкувалися ваші діти і внуки. Цікавтеся українською культурою.

Припиніть думати, що центр світу перебуває в Москві і коли Росія стане "хорошою", ви знову зможете відвідувати російські театри, які звичайно ж, кращі за наші "провінційні". Все це – ваші комплекси. У тій самій імперській Росії москвичі захоплювалися театром Кропивницького, в тому самому Радянському Союзі спеціально приїжджали до Києва, щоб побачити театр Гната Юри. Україна – така ж країна, як Росія або Польща. Зі своєю історією, культурою, наукою. І зі своєю мовою. Культурна проблема України – не в нашій неповноцінності, а в спробах конкуренції з Росією в одному мовному просторі, Росією ж і створеному.

Але російськомовна Україна завжди буде просто російською областю. Брянською, Курською або Київською – немає значення, якою. А україномовна Україна завжди буде країною. Країною, в якій не залишиться місця для меншовартості, але завжди буде місце для поваги до самого себе.

Tags:

promo bither april 25, 2012 17:23 3
Buy for 200 tokens
Промо-блок свободен! :-) Пользуйтесь случаем!

Comments

( 408 comments — Leave a comment )
Page 1 of 2
<<[1] [2] >>
tenderplan
Feb. 19th, 2017 05:51 pm (UTC)
Вывод Ясен, там где Украинский язык - там Украина, у Яна видимо Россия , потому. Что до сих пор на русском говорит.
xinguano
Feb. 19th, 2017 06:15 pm (UTC)
и что это вот было, ян?
dad_cats
Feb. 19th, 2017 06:34 pm (UTC)
Русофобия вот это вот была, да. А ты шо подумал, кацапер?
(no subject) - bither - Feb. 19th, 2017 06:45 pm (UTC) - Expand
(no subject) - xinguano - Feb. 19th, 2017 07:11 pm (UTC) - Expand
(no subject) - dad_cats - Feb. 19th, 2017 08:31 pm (UTC) - Expand
(no subject) - xinguano - Feb. 19th, 2017 08:52 pm (UTC) - Expand
(no subject) - dad_cats - Feb. 19th, 2017 09:22 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bright_vladimir - Feb. 20th, 2017 09:28 am (UTC) - Expand
(no subject) - kraken_ktulhu - Feb. 20th, 2017 02:52 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Feb. 19th, 2017 08:40 pm (UTC) - Expand
baiyt
Feb. 19th, 2017 06:19 pm (UTC)
И чем же эта статья "прекрасна"?
dad_cats
Feb. 19th, 2017 06:43 pm (UTC)
Тем, что выводит вас на чистую воду. Весь ваш вой о притеснении русского языка в Украине не стоит ломанного гроша на фоне уничтожения единственной библиотеки. Собственно эта статья Портникова ничего нового для следящих за беспределом в России не представляет, все и так известно про уничтожение украинского контента на территории России, но как аргумент - уничтожение Украинской Библиотеки, чтобы заткнуть ваши слюнявые пасти -подходит.
(no subject) - baiyt - Feb. 20th, 2017 01:40 pm (UTC) - Expand
(no subject) - dad_cats - Feb. 20th, 2017 02:12 pm (UTC) - Expand
(no subject) - baiyt - Feb. 20th, 2017 02:19 pm (UTC) - Expand
(no subject) - dad_cats - Feb. 20th, 2017 02:38 pm (UTC) - Expand
(no subject) - jarysha - Feb. 19th, 2017 07:49 pm (UTC) - Expand
1b0ddf74
Feb. 19th, 2017 06:19 pm (UTC)
Это прикол такой -писать русскоязычным патриотам не по-русски?

Гениально!

В другой раз пусть пишет на иврите, например. Или суахили.
nemec_vader
Feb. 19th, 2017 08:33 pm (UTC)
Любой русскоязычный патриот Украины понимает украинский язык. Может быть, не слишком правильно разговаривает, но уж написанное читает без проблем.
tomapol
Feb. 19th, 2017 06:37 pm (UTC)
Если это обращение к русскоговорящим, то хотелось бы почитать на русском.
dad_cats
Feb. 19th, 2017 06:46 pm (UTC)
Русскоговорящие украинцы прекрасно понимают мову. Им говорить на ней неудобно, ибо думают по-русски, но понимают прекрасно. А ты можешь в гугле перевести.
(no subject) - notabler - Feb. 19th, 2017 07:37 pm (UTC) - Expand
вал фед
Feb. 19th, 2017 06:41 pm (UTC)
Виталий Портников
Fu-fu-fu
dad_cats
Feb. 19th, 2017 06:47 pm (UTC)
Ага, твоя оценка очень важна для нас, если тебе там шо-то воняет, то скорее всего ты не контролировал свой сфинктер.
aucubagold
Feb. 19th, 2017 06:45 pm (UTC)
згодна на сто відсотків.
bull_ua
Feb. 19th, 2017 06:52 pm (UTC)
все правильно! візьміть за приклад естонську модель та екстраполюйте на терени України
sivsja
Feb. 19th, 2017 06:59 pm (UTC)
ну ведь смешно, Ян, право.

"в россии нет украинских школ. нет высшего образования на украинском языке. и это несмотря на то, что в россии проживают миллионы украинцев"

я понимаю. тебе нравятся наши умалишённые.

но давай я переведу этот кусок так. чтобы было понятно, что текст от идиота.


"в германии нет турецких школ. нет высшего образования на турецком языке. и это несмотря на то, что в германии проживают миллионы турок"

Edited at 2017-02-19 07:00 pm (UTC)
Рик Ник
Feb. 19th, 2017 07:04 pm (UTC)
А теперь проведем простенькую аналогию. С Германией.
И получим ответ на вопрос: так с какой стати в Украине должно быть образование на русском?
(no subject) - sivsja - Feb. 19th, 2017 07:11 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 07:22 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Feb. 19th, 2017 07:27 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 07:31 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Feb. 19th, 2017 07:35 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 07:39 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Feb. 19th, 2017 07:43 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 07:47 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Feb. 19th, 2017 07:54 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 08:05 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Feb. 19th, 2017 08:09 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 08:19 pm (UTC) - Expand
Да мы знаем, - Андрей Иванов - Feb. 19th, 2017 08:05 pm (UTC) - Expand
Re: Да мы знаем, - sivsja - Feb. 19th, 2017 08:10 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 19th, 2017 07:49 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 07:56 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 19th, 2017 08:22 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 08:25 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 19th, 2017 08:26 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 08:27 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 19th, 2017 08:31 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Feb. 19th, 2017 08:00 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 08:17 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 19th, 2017 08:22 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Alexander Yashin - Feb. 20th, 2017 12:38 am (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Feb. 19th, 2017 07:18 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 07:29 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Feb. 19th, 2017 07:33 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 07:46 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Feb. 19th, 2017 07:51 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 07:59 pm (UTC) - Expand
(no subject) - sivsja - Feb. 19th, 2017 08:01 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 08:07 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Лариса Непомнящая - Feb. 19th, 2017 08:08 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 08:16 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Лариса Непомнящая - Feb. 19th, 2017 08:21 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 08:24 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Лариса Непомнящая - Feb. 19th, 2017 08:28 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 08:34 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Лариса Непомнящая - Feb. 19th, 2017 08:39 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 19th, 2017 08:43 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Лариса Непомнящая - Feb. 19th, 2017 08:54 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 20th, 2017 07:32 am (UTC) - Expand
(no subject) - Лариса Непомнящая - Feb. 20th, 2017 11:01 am (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 20th, 2017 11:08 am (UTC) - Expand
(no subject) - Лариса Непомнящая - Feb. 20th, 2017 11:20 am (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 20th, 2017 11:37 am (UTC) - Expand
(no subject) - Лариса Непомнящая - Feb. 20th, 2017 11:54 am (UTC) - Expand
(no subject) - Лариса Непомнящая - Feb. 20th, 2017 11:57 am (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 20th, 2017 12:21 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Лариса Непомнящая - Feb. 20th, 2017 12:30 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 20th, 2017 12:47 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Лариса Непомнящая - Feb. 20th, 2017 01:01 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 20th, 2017 01:09 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Николай Каменский - Feb. 20th, 2017 02:46 am (UTC) - Expand
(no subject) - kreslava79 - Feb. 20th, 2017 05:49 am (UTC) - Expand
Я понял - Андрей Иванов - Feb. 19th, 2017 09:34 pm (UTC) - Expand
Re: Я понял - the_toad - Feb. 20th, 2017 09:30 am (UTC) - Expand
(no subject) - qmed - Feb. 20th, 2017 12:17 am (UTC) - Expand
(no subject) - Керим Абдуллаев - Feb. 20th, 2017 05:52 am (UTC) - Expand
(no subject) - Артём Берсенев - Feb. 20th, 2017 08:04 am (UTC) - Expand
(no subject) - qmed - Feb. 20th, 2017 03:06 pm (UTC) - Expand
(no subject) - the_toad - Feb. 20th, 2017 09:27 am (UTC) - Expand
(no subject) - Рик Ник - Feb. 20th, 2017 09:33 am (UTC) - Expand
(no subject) - Анатолий Дмитриенко - Feb. 20th, 2017 10:46 am (UTC) - Expand
(no subject) - Олег Луговской - Feb. 20th, 2017 06:36 pm (UTC) - Expand
vsatman888
Feb. 19th, 2017 07:02 pm (UTC)
Бедные бельгийцы.. вместо создания собственного бельгийского языка, пользуются чужим.. и даже не пытаются создать двухтысячелетнюю историю Бельгии..
qmed
Feb. 20th, 2017 12:20 am (UTC)
че че, валлонский?! фламандсккий!? не, не слыхал..
(no subject) - vsatman888 - Feb. 20th, 2017 06:04 am (UTC) - Expand
marusialimovak
Feb. 19th, 2017 07:15 pm (UTC)
Нужно чтобы украинцы сами поняли и наконец попытались внести в головы руSSким,что руSSкий изык-не более чем имперский диалект української мови.
Тіпа карпатської чи львівської хатней говірки.
У колі своїх можно розмовляти,а серед чужих-непрістойно.
m_for_mijers
Feb. 19th, 2017 07:18 pm (UTC)
Мільйони наших братів за східним кордоном чекають визволення і права говорити рідною мовою.
nemec_vader
Feb. 19th, 2017 08:36 pm (UTC)
Кубань наш?
(no subject) - m_for_mijers - Feb. 20th, 2017 07:27 am (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 20th, 2017 07:35 am (UTC) - Expand
(no subject) - m_for_mijers - Feb. 20th, 2017 07:36 am (UTC) - Expand
Zmijuka Lutyj
Feb. 19th, 2017 07:33 pm (UTC)
"Я не вірю в силу наказу."
От у цій частині маю деякісумніви, бо не вірю У силу слова я, а вірю в силу піздюлєй.
notabler
Feb. 19th, 2017 07:35 pm (UTC)
Портников - большая умница. Он правильно пишет. Я не знала, что расправляться с Библиотекой стали еще до войны. Так что все верно. Жила бы я в Украине, из принципа говорила бы только на украинском.
6armaglot
Feb. 19th, 2017 07:53 pm (UTC)
А жили бы в Швейцарии говорили бы из принципа на....... немецком, французском, итальянском и ретороманском?
(no subject) - notabler - Feb. 19th, 2017 08:44 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 19th, 2017 08:47 pm (UTC) - Expand
(no subject) - notabler - Feb. 19th, 2017 08:50 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 19th, 2017 09:07 pm (UTC) - Expand
(no subject) - notabler - Feb. 19th, 2017 09:38 pm (UTC) - Expand
(no subject) - messala - Feb. 20th, 2017 04:26 am (UTC) - Expand
(no subject) - firrein - Feb. 20th, 2017 06:16 am (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 07:19 am (UTC) - Expand
(no subject) - Артём Берсенев - Feb. 20th, 2017 08:08 am (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 12:07 pm (UTC) - Expand
(no subject) - qmed - Feb. 20th, 2017 12:24 am (UTC) - Expand
(no subject) - succory7 - Feb. 20th, 2017 01:36 am (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 07:21 am (UTC) - Expand
(no subject) - qmed - Feb. 20th, 2017 03:03 pm (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 20th, 2017 07:04 am (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 07:22 am (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Feb. 20th, 2017 07:26 am (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 12:00 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Feb. 20th, 2017 12:33 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 12:42 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Feb. 20th, 2017 12:56 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 01:42 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Feb. 20th, 2017 01:45 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 01:54 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Feb. 20th, 2017 02:05 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 02:14 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 02:17 pm (UTC) - Expand
(no subject) - fsck_all - Feb. 24th, 2017 06:46 am (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 24th, 2017 07:58 am (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 20th, 2017 07:28 am (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 12:02 pm (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 20th, 2017 12:04 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 12:14 pm (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 20th, 2017 12:35 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 12:47 pm (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 20th, 2017 12:48 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 12:55 pm (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 20th, 2017 01:00 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 01:44 pm (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 20th, 2017 02:02 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Feb. 20th, 2017 01:01 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 01:46 pm (UTC) - Expand
(no subject) - bither - Feb. 20th, 2017 01:48 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 01:52 pm (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 20th, 2017 02:03 pm (UTC) - Expand
(no subject) - 6armaglot - Feb. 20th, 2017 02:13 pm (UTC) - Expand
jarysha
Feb. 19th, 2017 07:58 pm (UTC)
а те, що в Україні фізику, хімію та математику пропонується виключити з обов'язкової програми старших класів ніяким чином не хвилює?

Edited at 2017-02-19 08:07 pm (UTC)
dad_cats
Feb. 19th, 2017 08:38 pm (UTC)
Ну давай посилання, почитаем разом.
(no subject) - nemec_vader - Feb. 19th, 2017 08:41 pm (UTC) - Expand
(no subject) - jarysha - Feb. 19th, 2017 09:00 pm (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 19th, 2017 09:14 pm (UTC) - Expand
(no subject) - jarysha - Feb. 19th, 2017 09:19 pm (UTC) - Expand
(no subject) - fsck_all - Feb. 24th, 2017 06:56 am (UTC) - Expand
(no subject) - jarysha - Mar. 5th, 2017 09:21 am (UTC) - Expand
(no subject) - Олег Луговской - Feb. 20th, 2017 06:33 am (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 20th, 2017 06:51 am (UTC) - Expand
(no subject) - Олег Луговской - Feb. 20th, 2017 08:42 am (UTC) - Expand
(no subject) - crystal_rod - Feb. 21st, 2017 08:22 am (UTC) - Expand
(no subject) - Олег Луговской - Feb. 21st, 2017 08:45 am (UTC) - Expand
(no subject) - crystal_rod - Feb. 21st, 2017 08:58 am (UTC) - Expand
(no subject) - Олег Луговской - Feb. 21st, 2017 09:05 am (UTC) - Expand
(no subject) - crystal_rod - Feb. 21st, 2017 09:09 am (UTC) - Expand
(no subject) - qmed - Feb. 20th, 2017 12:26 am (UTC) - Expand
(no subject) - kreslava79 - Feb. 20th, 2017 05:58 am (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 20th, 2017 07:06 am (UTC) - Expand
(no subject) - the_toad - Feb. 20th, 2017 11:00 am (UTC) - Expand
(no subject) - nemec_vader - Feb. 20th, 2017 11:09 am (UTC) - Expand
(no subject) - the_toad - Feb. 20th, 2017 02:51 pm (UTC) - Expand
Page 1 of 2
<<[1] [2] >>
( 408 comments — Leave a comment )

Profile

bither
Ян Валетов

Latest Month

October 2019
S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek